Арсенал ще играе само мачове от Висшата лига до края на сезона, след като изненадващо отпадна на осминафиналите в Лига Европа.

"Артилеристите" ще продължат да търсят първи европейски трофей от 1994 година, след като загубиха с дузпи от Спортинг Лисабон.

Мачът на "Емирейтс" завърши при 1:1 в редовното време (след 2:2 в първия в Португалия), а при дузпите тимът на Рубен Аморим триумфира с 5:3 и продължава към четвъртфиналите.

ВИЖТЕ НАЙ-КРАСИВИТЕ ГОЛОВЕ OT ТУРНИРА ТУК >>>

Двубоят бе изпълнен с интересни моменти и драматизъм. Арсенал поведе в 19-ата минута с попадение на Гранит Джака, но през втората част Спортинг заигра много добре и стигна до изравняване с изумителен гол на Поте от центъра на терена.

24-годишният халф прехвърли по впечатляващ начин английския страж Аарън Рамсдейл и така мачът влезе в продължения. Там Арсенал натискаше и удари греда чрез Леандро Тросард, но така и не успя да вкара победен гол.

При дузпите единственият, който изпусна за "артилеристите", бе бразилецът Габриел Мартинели. Това се оказа фатално.

В друг мач от турнира Реал Сосиедад и Рома завършиха наравно 0:0 и така тимът на Жозе Моуриньо удържа двата си гола аванс от първия мач.

Португалският наставник опитва да спечели втори пореден европейски трофей с "вълците" след триумфа в Лигата на конференциите през миналия сезон.