"Манчестър Сити" за първи път не спечели от началото на този сезон във Висшата лига, след като завърши наравно 1:1 при гостуването си на новака "Уулвърхямптън".

Домакините поведоха в резултата с гол с ръка в 57-а минута, но 10 минути преди края на редовното време Еймерик Лапорт изравни за "гражданите".

"Сити" можеше да си осигури аванс през първата част, но страхотни намеси на португалския национален страж Руй Патрисио и гредата запазиха нулевото равенство.

Стълбовете бяха целени общо три пъти от "Сити", като последният случай бе в последната пета минута на добавеното време след пряк свободен удар на Серхио Агуеро.

Аржентинецът удари греда и през първото полувреме, като това важеше и за Рахийм Стъринг. Гостите просто нямаха достатъчно късмт.

"Вълците" обаче далеч не бяха безобидни в атакуващ план и затрудниха доста отбраната на шампиона. Бразилският страж Едерсон също трябваше да се намесва на няколко пъти ключово.

Голът им дойде малко преди да мине първия час на срещата. След центриране на Жоао Моутиньо топката стигна до Вили Боли, който плонжира и я вкара във вратата.

Повторенията показаха, че играта му е с ръка, но в реално време никой на терена освен него не разбра това. Голът не бе отменен и домакините поведоха.

"Сити" обаче стигна до важния изравнителен гол в 79-а минута, когато Илкай Гюндоган центрира от фаул и Лапорт с глава отбеляза.