"Арсенал" записа първата си победа в официален мач след напускането на Арсен Венгер и под ръководството на Унай Емери.

"Артилеристите" спечелиха трудно с 3:1 домакинството си на "Уест Хям" в третия кръг на Висшата лига.

"Чуковете започнаха страхотно и поведоха в резултата в 25-а минута след колективна грешка в "червената защита". Марко Арнаутович бе автор на попадението.

Само пет минути по-късно обаче "Арсенал" изравни със силен шут на Начо Монреал, който се възползва от центриране на Стефан Лихщайнер.

Вторият гол за домакините падна в 70-а минута когато остър пас на Александър Лаказет се отклони в Иса Диоп и 21-годишният французин си вкара автогол в дебюта си.

Попадението на успокоението дойде в продължението, когато се разписа резервата Дани Уелбек.

В друг мач от кръга "Борнемут" и "Евертън" завършиха 2:2 в истинско зрелище. В 41-а минута рекордният трансфер на "карамелите" Ричарлисон получи много пресилен червен картон за леко почукване с глава срещу Адам Смит.

Въпреки че бяха с човек по-малко, хората на Марко Силва поведоха с гол на Тио Уолкът. Пет минути след това самия Смит също бе изгонен пресилено за фаул като последен в защитата, но и без кой знае какво съприкосновение.

Евертън направи 2:0 чрез Майкъл Кийн в 66-а минута, но след това за четири минути допусна две попадения. Първо Джошуа Кинг вкара от дузпа в 75-а минута, а след това Нейтън Ейк успешно направи добавка след удар на Калъм Уилсън.

"Лестър" победи драматично "Саутхемптън" като гост с 2:1след гол в продължението на централния защитник Хари Магуайър. Преди това "свецтите" поведоха с красиво попадение на Райън Бертранд в 52-а минута, а четири след това Демарай Грей направи 1:1. В 77-а минута Пиер-Емерик Хойберг от домакините бе изгонен.

"Хъдърсфийлд" и "Кардиф" завършиха 0:0, като след 64-а минута "териерите" трябваше да играят с човек по-малко заради директен червен картон на Джонатан Хог.