Шампионът на Бундеслигата Байер (Леверкузен) извоюва третата си победа от началото на новото първенство. И го стори по точно толкова луд начин, както и през миналия - по навик в самия край на мача. През шампионския си сезон "аспирините" редовно се измъкваха в добавеното време на двубоите си, а сега го сториха отново при победата с 4:3 срещу Волфсбург.

Домакините на два пъти изоставаха в резултата, но все намираха начин да се върнат обратно в играта.

Автогол на Норди Мукиеле още в петата минута не бе най-доброто начало, но Флориан Вирц и Жонатан Та обърнаха до 2:1 и така Байер водеше след млко повече от половин час.

До почивката имаше още един обрат, тъй като Себастиан Борнау в 37-ата минута и Матиас Сванберг в продължението на първата част изведоха "вълците" напред отново.

Резервта Пиеро Инкапие изравни за Байер три минути след появата си на терена - 3:3, а след като съдията даде 7 минути продължение на двубоя, феновете сякаш знаеха какво да очакват.

И го получиха в 93-ата от Виктор Бонифейс, който донесе победата на своя отбор с добре насочен изстрел в десния ъгъл на вратата, при това между няколко души - 4:3 и трета победа в четири мача за Леверкузен.