"Левски" се справи със Славия с 1:0 в първото от двете дербита в неделната програма на родното първенство. Това е трети пореден успех за "сините" срещу най-стария им столичен съперник, като за трети пореден мач те не допускат гол, надигравайки славистите.

С трите точки, извоювани на стадион "Александър Шаламанов" днес, "сините" се изравниха с шампиона Лудогорец, който обаче е и с два мача по-малко на първото място.

Евертон Бала бе загадка за защитата на Славия през първото полувреме и именно той бе в основата на повечето опасности през първото полувреме. Най-запомнящото се изпълнение преди попадението бе именно негово, след като той нацели гредата с далечен удар, като преди това бе елиминирал съперник със завъртане в стил "Зидан".

Славия също имаше своите шансове, като минути преди гредата диагонален изстрел на Карл Фабиен бе спасен с усилие от Матей Маркович след половин час игра.

Кристиан Димитров отбеляза победния гол в добавеното време на първата част. Светослав Вуцов излезе лошо при центриране от корнер, а защитникът на гостите се разписа с глава - 1:0 и така статично положение реши крайния изход от двубоя.

Битката надделя над футбола през вторите 45 минути, но "Левски" бе отборът, който имаше по-добри възможности през вторат половина на двубоя.

Обичайният заподозрян Евертон Бала можеше да довърши всичко 20 минути преди края, когато бе сам срещу Вуцов, ала не успя да отбележи.

Малко преди изтичането на редовните 90 минути Роберто Райчев се озова на земята в наказателното поле на "сините", а от щаба на домакините поискаха дузпа, каквато обаче не бе отсъдена.

Славия няма победа вече пет поредни мача - четири от тях губи, а един завършва с равенство. "Белите" са дванадесети в класирането с 8 точки, докат "Левски" е лидер с