Манчестър Сити отговори на предизвикателството на Арсенал и също взе ключова победа в битката за титлата.

"Гражданите" се доближиха само на точка от лидера във временното класиране след 5:1 с Уулвърхемптън на своя "Етихад Стейдиъм".

Четири попадения отбеляза Ерлинг Холанд (два от головете бяха от дузпа), който направи сериозна заявка, че отново ще спечели голмайсторския приз във Висшата лига.

Хулиан Алварес се разписа в 85-ата минута, след като няколко минути преди това бе заменил норвежеца. Почетното попадение за "вълците", които по-рано през сезона победиха Сити на свой терен, отбеляза Хий-Чан Хуан (53).

Така тимът на Гуардиола продължава да държи съдбата на титлата в свой ръце, защото е с мач по-малко от Арсенал. С други думи - ако Сити спечели всичките си 3 двубоя до края, със сигурност ще стане шампион на Англия за четвърти пореден път, което ще е рекорд в историята на Висшата лига.