Арсенал продължава да мечтае за титлата в Англия след нова победа. "Артилеристите" спечелиха с 3:0 срещу Борнемут и имат аванс от 4 точки пред Манчестър Сити. Шампионите обаче са с два мача по-малко.

Мачът в Лондон бе белязан от спорни съдийски решения, които помрачиха иначе заслужения успех на домакините.

Първо реферът Дейвид Куут пропусна да изгони играч на Борнемут за брутално влизане с бутоните в краката на Букайо Сака. А в края на полувремето даде доста пресилена дузпа за Арсенал, която именно Сака вкара за 1:0.

През втората част Тросар направи 2:0, преди отново съдията да се превърне в главно действащо лице. Реферът отмени гол на Борнемут след несъществуващо нарушение срещу вратаря на Арсенал, като дори след прегледа на ситуацията с VAR решението не бе променено.

В самия край на мача пък Райс направи резултата класически в мач, който Арсенал спечели заслужено, макар и след странни решения на съдията.