Манчестър Сити продължи с безгрешното си представяне в Англия от началото на сезона.

С ключова роля за победата на шампионите с 3:1 като гост на Уест Хем очаквано бе головата машина Ерлинг Холанд.

Норвежецът заби хеттрик във втори пореден мач, като вече има 7 гола само след първите 3 кръга. Домакините удариха две греди срещу една за шампионите - Кевин Де Бройне през първата част, а след почивката Мохамед Кудус и Крисенсио Съмървил.

Холанд даде преднина на "гражданите" в 11-ата минута. Рубен Диаш си отбеляза автогол в 19-ата, но в 30-ата минута отново Холанд върна преднината на гостите с втория си гол в мача. Норвежецът оформи своя втори пореден хеттрик в 83-тата минута.

Така Сити е едноличен лидер в класирането с 9 точки, след като по-рано Арсенал и Брайтън загубиха точки.

Единственият друг отбор, който може да остане със 100-процентов актив, пък е Ливърпул, който в неделя гостува на Манчестър Юнайтед в голямото дерби.

В следващия кръг "гражданите" приемат Брентфорд, докато "чуковете", които са 14-и с 3 точки, имат лондонско дерби с Фулъм на "Крейвън Котидж".