В разгара на шампионските празненства на Испания след Евро 2024, една фенска песен доби огромна популярност, а тя бе посветена на неочаквания герой на Ла Роха - Марк Кукурея.

В част от песента се пее как Кукурея идва, а Ерлинг Холанд трепери, като по ирония на съдбата още в първия кръг на Висшата лига двамата герои от този текст се изправиха един срещу друг.

Но нещата се развиха различно, защото нито Холанд трепна, нито неговият Манчестър Сити, който стартира по шампионски сезона и удари Челси с 2:0 като гост.

Именно Холанд и Кукурея бяха замесени в ситуацията при първия гол, когато норвежецът получи топката в наказателното поле и трябваше да бъде пазен именно от испанския краен бранител на Челси.

Холанд обаче не трепна нито за миг и показа хищническия си инстикт в наказателното поле, вкарвайки за 1:0 в полза на Сити.

Това само продължи впечатляващата му статистика, като в своя мач №100 за "гражданите", Холанд вече има 91 гола и 15 асистенции и вероятно последното нещо, което ще го накара на трепне на терена е Марк Кукурея.

Снимка: Getty images

Сити имаше още шансове да удвои аванси си до почивката, но пък и "гражданите" от своя страна можеха да допуснат попадение в средата на втората част, когато бяха най-силните минути на Челси.

Едерсон се отчете с решителна намеса, а домакините имаха претенции за дузпа след игра с ръка на Матео Ковачич, но съдията прецени, че нарушение на правилата в случая няма.

И след като Челси не се възползва от малкото си шансове в мача срещу шампионите, Сити нанесе своя решителен удар в 84-ата минута, когато Матео Ковачич с хубав удар се разписа срещу бившия си клуб.

Така Манчестър Сити, който спечели последните четири издания на Висшата лига, започна и този сезон по шампионски начин.