Борусия Дортмунд намери път към голям обрат у дома - 4:2, след като изостана срещу Бохум с изненадващото 0:2 до 21-вата минута.

Тимът на Нури Шахин имаше нужда от реакция пред феновете си, след като преди седмица бе разбит с 1:5 при гостуването на Щутгарт.

Но нещата тръгнаха по най-лошия възможен начин. Гостите удариха в 16-ата минута след шут на Мату Беро, а само пет по-късно вратарят на Борусия Грегор Кобел сбърка фатално и Дани де Вит вкара - 0:2.

Пълен шок за европейския вицешампион, изправен пред втора поредна загуба.

Но Дортмунд показа характер, а централният нападател Серу Гираси, привлечен през лятото от Щутгарт, започна да изплаща трансфера си.

Гвинеецът върна домакините в играта с гол с глава в 44-ата минута, след това бе съборен за дузпа и в 62-рата от 11 метра изравни Емре Джан.

В 75-ата минута Гираси отново бе точен, изведен сам срещу вратаря, с което обратът бе оформен. И за десерт - нова вратарска грешка, този път на стража на Бохум Патрик Дреус, който изпусна топката през ръцете си след шут на Нмеча в 81-вата минута.

След 5 изиграни мача Дортмунд е втори с 10 точки, на две зад лидера Байерн. Грандът от Мюнхен е с 4 изиграни срещи, а в събота от 19:30 часа приема Леверкузен в голямото дерби на кръга.

Бохум е предпоследен с 1 точка от пет мача.