Черно море победи Левски с 1:0 в първи мач за двата отбора от пролетния дял на българския футболен шампионат.

Срещата се игра във Велико Търново заради наказанието наложено на "сините", но това не попречи хиляди техни фенове да ги подкрепят.

Това обаче не се отрази на "моряците", които заслужиха успеха с по-активна игра. Стигнаха до победно попадение в края на първото полувреме след грешка на вратаря Николай Михайлов, а през втората част други два техни гола бяха отменени - един заради игра с ръка, а другият заради засада.

Въпреки подготовката на отбора на Станимир Стоилов в Дубай, тежката серия в първенството продължава. Тимът вече е в серия от девет поредни мача без победа в шампионата, като три от тях за загуби.

С победата си Черно море задмина именно днешния съперник, като вече е шести с 32 точки, на две зад Левски. Отборът на Станимир Стоилов за втори път през сезона не успя да победи варненци, след като първия мач на "Тича" завърши при равенство 0:0.

Левски започна днешния мач вдъхновено и направи няколко бързи атаки, но без особено опасни удари. Такъв на Ивелин Попов от дистанция бе спасен лесно от Иван Дюлгеров. Стражът направи далеч по-впечатляваща намеса в 22-ата минута след силен шут на Рикардиньо. Последваха още опити на Левски, сред които и лек удар на Илиян Стефанов.

Ключовият момент за първата част обаче дойде в 35-ата минута. Черно море направи атака по десния фланг, когато Виктор Попов опита центриране, което бе блокирано. Той обаче моментално направи втори опит, като изпълнението му прати топката под гредата на Николай Михалов. Стражът се опита да се намеси и да избие топката в аут, но вместо това я прати в напречната греда. Така даде перфектен пас за Александър Василев, който направи лесна добавка с глава - 1:0.

В началото на втората част Левски се затрудняваше да осъществи натиск пред вратата на Дюлгеров. В центъра на терена се получиха няколко тежки физически сблъсъци и като цяло битката бе там.

Черно море обаче бе опасен на контраатака и в 71-ата минута успя да вкара топката във вратата, когато при опит за подаване на Алекс Фернандес кълбото рикошира в Сонко Сундберг и заблуди Михайлов, за да влети в мрежата. Само че бе отсъдена засада на Атанас Илиев в хода на атаката и попадението бе отменено. Проверката на ВАР отмени засада, но се видя игра с ръка на Илиев.

В 77-ата минута и резервата Исмаил Иса отбеляза попадение, този път с глава, но и то бе отменено заради засада. Такава безспорно имаше.

Шанс за "сините" се отвори в 86-ата минута, когато атака премина на десния фланг и Ивелин Попов върна на Роналдо, който стреля коварно, но Дюлгеров спаси.

Съдията Никола Попов даде 11-минутно продължение на срещата след прекъсванията заради димна завеса от феновете и намесата на ВАР при отменените голове. И това време обаче не стигна на Левски да затрудни солидната отбрана на Илиан Илиев.