ЦСКА 1948 очаквано победи Хебър с 2:0 в среща от 19-ия кръг на Първа лига, която се игра на националния стадион "Васил Левски".

"Червените" отбелязаха по един късен гол в двете полувремена - на Ивайло Чочев в 41-ата минута и на Александър Колев в 95-ата от дузпа.

Отборът на дебютиращият наставник Тодор Янчев изцяло доминираше и заслужи успеха, като по този начин се утвърди на третото място с актив от 39 точки, на шест зад четвъртия Локомотив Пловдив, който утре приема Ботев Враца. За Хебър загубата е 13-а през сезона, като тимът от Пазарджик е предпоследен15-и с 12 точки.

ЦСКА 1948 излезе с един гол аванс на почивката, но можеше да води с много повече след пропуски на играчите и няколко спасявания на дебютиращия Звонимир Микулич.

В 37-ата минута се получи интересна ситуация, когато Георги Кабаков показа жълт картон на Ангел Бастунов за удар без топка, но след това ВАР му помогна да промени решението си и да вдигне картона на Симеон Петров заради сгрешена самоличност.

Моментът за "червените" дойде в 41-ата минута. Изчиставане напред от защитата на символичните домакините се превърна в перфектен пас за Ивайло Чочев, който бе изведен. Халфът се пребори с двама бранители и хладнокръвно прати топката покрай вратаря за 1:0.

През втората част силната игра на ЦСКА 1948 продължи. Ивайло Чочев направи голям пропуск от чиста позиция в 51-ата минута. Халфът малко след това стреля и с глава, за да последва супер спасяване на Микулич.

В 67-ата минута хърватският страж направи изумителна намеса след удар с глава на Хелитон от почти нулева дистанция.

Последваха още непростими пропуски - на Георги Русев и Чочев, но все пак "червените" стигнаха до втори гол в самия край. Александър Колев вкара дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на Алехандро Гарсия.