Илия Груев се завърна в състава на Лийдс, след като през седмицата пропусна гостуването на Челси за ФА Къп заради травма.

Лийдс обаче не успя да спечели локалното йоркширско дерби срещу Хъдърсфийлд, като двата тима завършиха наравно 1:1.

Илия Груев остана на терена през целия мач за девети път от последните десет двубоя в Чемпиъншип. В досегашните девет мача, в които родния национал започваше като титуляр неговият отбор неизменно побеждаваше, но днес трите точки се изплузнаха на Лийдс.

Хъдърсфийлд игра по-добре през първата част и успя да поведе с самия й край чрез Хелик, но пък две минути по-късно Джонатан Хог остави домакините с човек по-малко.

Това предостави цялата инициатива на Лийдс през втората част, като Груев и компания заслужено изравниха чрез Патрик Бамфорд в 67-ата минута.

В оставащите над 20 минути Лийдс направи всичко възможно, за да стигне до победата, но няколко пропуска, включително и удар в гредата спряха гостите.

Лийдс за няколко часа остава на второто място, даващо право на директна промоция във Вишата лига, но изоставащият на точка от йоркширци тим на Ипсуич тепърва ще играе мача си от този кръг.