Отборът на Станимир Стоилов в турския елит Гьозтепе записа изключително разочароваща загуба в седмия кръг на Суперлигата.

Първото поражение за българския наставник дойде с 3:4 при гостуването на Самсунспор, като тимът му водеше с 3:1 преди да допусне пълен обрат на негостоприемния стадион в Самсун.

Така Гьозтепе остава с актив от девет точки на шестото място в класирането. Самсунспор вече е втори с 15.

Мачът се развиваше перфектно за Гьозтепе. Хората на Мъри откриха още в 13-ата минута след автогол на Зеки Авру, който не разчете добро едно центриране и го отклони фантално за вратаря си с глава.

Самсунспор изравни в 28-ата минута с попадение с глава на Мариус Мундилманджи, като преди това Гьозтепе на няколко пъти извади късмет, включително и при удар в гредата.

Въпреки това обаче хората на Мъри стигнаха до нов аванс в 41-ата минута. Бразилецът Ромуло беше точен след уникален финт срещу бранител и диагонален удар по земя.

В началото на втората част изглеждаше, че Гьозтепе решава мача с трети гол. Жуан излезе сам срещу вратаря и го заобиколи преди да вкара на празна врата за 3:1.

После обаче започнаха кошмарните минути за гостите. В 70-ата минута Оливър Ничам вкара за 2:3 с удар от границата на наказателното поле. После в 79-ата Кингсли Шнидлер се разписа за 3:3 с удар от малък ъгъл.

В продължението на срещата и по-конкретно 91-ата минута Ничам с втория си гол донесе драматичната победа на Самсунспор, като попадението дойде след разбъркване и нова серия от шансове за домакините. Като цяло победата им бе заслужена.