Ситуацията в ръководството и спортно-технически за Локомотив Пловдив е кошмарна, а това се потвърди в пореден мач от efbet Лига.

Играчите на треньора Любослав Пенев записаха много разочароваща загуба с 0:2 при домакинството си на Крумовград, като вече в шести пореден двубой не могат да вземат успех на стадиона в квартал "Лаута" - четири загуби и две равенства.

В седмицата, в която собственикът Христо Крушарски и треньорът Любослав Пенев влязоха в открит конфликт, а освен това няколко хора от екипа подадоха оставки, Локо изигра абсолютно бездушно мача си.

Така Локо остава с 12 точки на десетото място в класирането, докато Крумовград на младия треньор Атанас Рибарски постига трета победа в последните четири кръга и също е с 12 точки на девето място. За Курмовград това е трета поредна победа в сблъсъците срещу Локо.

Снимка: БТА

Крумовград вкара два гола през първата част, като първо Серкан Юсеин се разписа в 23-ата минута след пас на Матеус. В 32-ата минута резултатът стана 2:0, когато самият Матеус Енрике беше точен след проспана ситуация от защитата на "смърфовете".

Локо не създаваше нищо интересно в атака, а вместо това в 68-ата минута Диего Рапосо бе близо да вкара трети гол за Крумовград, но бе спрян от страничната греда.

Снимка: БТА

В края на мача домакините започнаха да създават възможности, като един удар на Мартин Хайдаров бе спасен от вратаря Янко Георгиев.