Фарул (Констанца) спечели титлата в първенството на Румъния кръг преди края. Това стана факт, след като хлапетата на местната легенда Георге Хаджи записаха победа с 3:2 срещу основния си конкурент за отличието - ФКСБ.

Така при оставащ един кръг Фарул има четири точки преднина пред столичани и недостижим на върха в класирането.

Гостите от Букурещ поведоха с 2:0 след само 17 минути футбол, но Матеус Сантос върна един гол до почивката, а след нея Тудор Балута и Луис Мунтеану, който е под наем от Фиорентина, узакониха обрата.

Това е първа титла в историята на Фарул, който се обедини с другия отбор от Констанца - Виторул. Това стана факт през 2021 година, а философията на Марадона на Карпарите, както е известен Джика, е свързана с развитието на собствени кадри.

Средната възраст на състава на Фарул е 22 години, а в отбора преобладават румънските футболисти. Чужденците в селекцията на клуба са само шестима или иначе казано - 15.8% от състава.