Дербито на Калифорния има само 18-месечна история, но тя вече е готова да запълни една глава от дебела книга за футболни съперничества.

ФК Лос Анджелис елиминира ЛА Галакси от плейофите в американската Мейджър лига в голям мач - 5:3. Головете, екшънът, атмосферата с пълни и шумни трибуни, напомниха повече на Южна Америка, а не на Щатите, като футболно усещане.

Златан Ибрахимович и компания отпадат преди последните две препятствия за титлата в МЛС, а това може би ще е последният мач на шведската звезда зад Океана. Все по-усилено се говори за завръщане в европейския футбол, като Наполи е името на най-вероятния му нов отбор.

Но в дербито на Лос Анджелис Златан си имаше личен дуел с Карлос Вела, който успя някак да го засенчи през сезона в МЛС.

Мексиканецът, който дойде преди началото на годината в американската лига, е на път да сътвори нещо нечувано в това първенство. А в него са играли суперзвезди.

Вела вкара в 16-ата и 40-ата минута за 2:0, а с това статистиките му за сезона вече са: 37 попадения в 33 мача! Златан асистира на Кристиан Павон за 1:2, а после сам изравни след серия грешки на защитата и вратаря на съперника.

Вела подаде на Диего Роси за 3:2, после самият Роси сложи топката на главата на Диаманде за 4:2, Галакси върна попадение чрез Фелшър, а 10 минути преди края пак Диаманде направи 5:3.

Страхотен трилър по холивудски!

Това бе едва петата среща на двата тима от града, след като ФК Лос Анджелис се появи на картата в началото на 2018-а.

Резултатите дотук: 4:3 за Галакси, 2:2, 1:1, 3:2 за Галакси, 3:3, а сега - 5:3 за новопоявилия се клуб.

Вела и компания ще играят на финала а конференцията срещу Сиатъл на 30 октомври, а ден по-късно Атланта среща Торонто.

Победителите се изправят във финал на МЛС на 10 ноември.