Скромният испански Жирона продължава да прави малки крачки в опит да сътвори най-голямата сензация в историята на футбола.

Разбира се, трудно е да повярваме, че момчетата от едноименното каталунско градче ще вземат титлата в компанията на Реал и Барса, но докато се намират в челото на Ла Лига, то мечтите са безплатни.

Снощи Жирона официално сдаде първото място в класирането, но пък продължава да е с равни точки с колоса Реал (Мадрид), като единствено головата разлика разделя двата тима.

Жирона пропусна шанса да запише шестата си поредна победа и завърши наравно 1:1 с тима на Атлетик (Билбао) у дома. ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Така след 14 кръга от началото на сезона, Жирона има 35 точки, колкото има и Реал, докато Атлетико (Мадрид) и Барселона са с по четири точки по-малко на третото и четвъртото място.

Резултатът в снощния мач за Жирона откри украинският национал Виктор Циганков в 55-ата минута, но 12 по-късно звездата на баските Иняки Уилямс изравни, при това заслужено.

Атлетик действително заслужаваше своята точка от тази визита, като със спечелената точка баските се качиха до петото място с 25 точки, но на този етап битката за място в Шампионска лига ще изглежда трудна задача.

Всички обаче се питат доколко ще издържат силите на Жирона и дали е възмжно да видим ново чудо по примера на Лестър в Англия. До момента каталунците загубиха само веднъж за 14 кръга, снощи допуснаха едва второто си реми, а следващият тест е домакинство на Валенсия.