Националният тим на Аржентина записа нова победа по пътя към класирането си за Мондиал 2026.

Макар без Лионел Меси в редиците си, аржентинците нямаха особени трудности и победиха Чили с 3:0, като по този начин продължават да оглавяват квалификационната група в Южна Америка.

Аржетнина има шест победи от седем мача и убедително заема първата позиция, а предвид факта, че на Мондиала се класират първите шест от общо десетте отбора, то всичко за световните шампиони към момента се развива по план.

Първата част на "Монументал" в Буенос Айрес завърши без голове, но веднага след почивката Алексис Мак Алистър откри резултата.

Дълго време на терена преобладаваше битката и интересните положения липсваха, докато не дойде 84-ата минута, когато Хулиен Алварес реши всичко с гол за 2:0. В продължението на мача Пауло Дибала оформи крайното 3:0.

А класическата победа само направи празненствата на "Монументал" още по-бурни, защото по план след последния съдийски сигнал играчите показа своя трофей от Копа Америка, който завоюва преди два месеца в САЩ. Това бе първи мач на Аржентина след спечелването на континенталната надпревара.

Снимка: Getty images

Още по-убедителна победа пък постигна отборът на Боливия, който разби Венецуела с 4:0.

Любопитното от този сблъсък е, че в 56-ата минута в игра за гостите се появи Кристиан Макун.

Футболист на Левски, който макар от пристигането си на "Герена" все още да не е записал нито минута игра, попадна в селекцията на Венецуела и дори игра над половин час в световна квалификация.

Макун обаче се появи в игра, когато Венецуела вече изоставаше с 0:3, а минута преди края резултатът стана 0:4.

Към момента Аржентина води в класирането с 18 точки, а на второ и трето място са Уругвай и Колумбия с 13 и 12 пункта, но и с мач по-малко. Венецуела е на четвъртото място, Еквадор е пети, а едва на шеста позиция намираме Бразилия със 7 точки.