Наполи направи поредна и много важна крачка към чаканото вече 33 години Скудето.

Неаполитанците изковаха трудно 2:1 над Рома в "Дерби дела Соле", като по този начин увеличиха аванса си на върха на 13 точки.

Дни след 60-ия си рожден ден Жозе Моуриньо пристигна на "Диего Марадона" с надеждата на оглади неаполитанския ентусиазъм и не бе далеч да го стори, но в крайна сметка не успя.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

В страхотен мач с множество положения и пред двете врати, решаващ се оказа гол на "Златната резерва" Джовани Симеоне.

В 86-ата минута, само десет след появата му в игра, синът на Чоло Симеоне успя да се разпише по страхотен начин, а това да донесе и един може би шампионски три точки за своя тим.

Той се появи точно след изравнителният гол на Рома и с единствената задача да вкара, като успя да я свърши по перфектния начин.

Иначе резултата в мача откри Виктор Осимен с магическо изпълнение през първата част, а след доста силни представяне Рома напълно заслужи да изравни чрез Стефан Ел Шаарауи в 75-ата минута.

"Вълците" обаче не удържаха точката, а с това Наполи премина през поредния много тежък тест.

Неаполитанците са на върха в Серия "А" с 53 точки, 13 пред втория Интер и 15 пред отборите на Лацио, Аталанта и Милан.