Лионел Меси трябваше да почива и да не играе в последния мач от редовния сезон в Мейджър лигата за Интер Маями, след като пътува за мачове с националния тим на Аржентина в паузата.

Тимът му пък е твърдо първи преди плейофите и обяснимо десетката остана резерва срещу Ню Ингланд.

Но в 57-ата минути при 2:2 Лео сложи лентата и влезе в игра, за да сътвори половинчасов спектакъл, който обяснява защо този феномен оказва такова влияние върху футбола зад Океана след появата му там.

Гостите бяха повели с 2:0, но с два гола на Луис Суарес Интер изравни.

Меси влезе и след секунди с първия си допир с топката изведе брилянтно Жорди Алба зад защитата, той сервира на Бен Кремаски и домакините поведоха с 3:2.

Лео вкара в 78-ата, 81-вата и 89-ата минути три бързи гола, за да доведе до екстаз публика, коментатори и експерти в Щатите.

Меси завършва редовния сезон с 20 гола, колкото има и Суарес.

Те са вкарали 40 от 73 попадения за най-силния отбор в първенството. Интер вдигна и трофей - щит, който се дава на тима, завършил с най-много точки преди плейофната фаза.