Лука Модрич стана от скамейката в мач, с който счупи рекорд на Реал Мадрид, за да измисли победния гол на "кралете" при гостуването на Селта - 2:1.

Хърватинът се появи на терена в 63-ата минута на мястото на Феде Валверде, а само три по-късно пусна пас "през иглени уши" на стартиралия мощно Вини Жуниор, който не сбърка сам срещу вратаря Гуаита - втори гол за Мадрид.

До този момент домакините се бранеха здраво и удържаха резултата 1:1, до който се стигна след страхотен гол на Килиан Мбапе в 20-ата минута и изравнително попадение на шведа Суедберг в 51-вата.

През целия мач публиката във Виго освиркваше мощно Винисиус, който има история и закачка тук от предходни сезони, когато обвини местните в расистки обиди към него.

Освирквания имаше и за Мбапе - вероятно просто по инерция, без конкретен повод. Френската суперзвезда за първи път играе срещу този съперник след трансфера си от ПСЖ.

Модрич пък пренаписа книгите с рекордите с появата си на терена - на 39 години и 40 дни той стана най-възрастен играч, някога носил екипа на Реал в официален мач.

Реал се изравни на върха с Барселона - по 24 точки, но каталунците са с мач по-малко, който ще изиграят днес срещу Севиля на свой терен (22:00 часа).