Националният селекционер Илиан Илиев даде пресконференция преди утрешното гостуване на България на Сърбия. Футболистите ни ще играят срещу западните ни съседи на новия стадион в Лесковац, като ще търсят първата си победа от началото на квалификационния цикъл за Евро 2024, след като преди няколко дни оставиха добри впечатления при представянето си срещу Унгария.

Тогава нашите буквално изпуснаха победата в последните минути, след като водеха с 2:1 срещу гостуващия тим. Хиксът пък стигна на маджарите за осигуряване на място на първенството на континента в Германия идното лято.

Ето и най-интересното, което каза треньорът на България и Черно море:

"Нещата, които се случиха, не са добре за никой, който е свързан в българския футбол. Единственото позитивно е, че в четвъртък показахме първата крачка от това, което искаме. Искам да покажем характер и може да се получат нещата в бъдеще. Футболът остана на заден план. Да не се връщаме назад. Всички знаехме, че е мирен протест, но после се разбра, че е преминало в нещо не толкова мирно. Съжаляваме всички, които сме свързани с българския футбол.

Всички познаваме отбора на Сърбия и това е не е куртоазия - футболисти от световна класа. На Европейското могат да направят много големи неща, ако се класират. Това което искам е, да играем по същия начин - с характер и да покажем, че сме живи. Както го направихме в мача с Унгария. В такива ситуации отборът ни може да израсне, защото играхме доста време и с човек по-малко, при негативен резултат. Надявам се утре по същия начин да е нашето поведение.

Много хора очакваха да имаме лош резултат с това, което се случи. Бяхме на минута от първа победа. Психологически малко може да ни ефектира. Но искам да си остави всеки егото извън терена и да даде максимума от себе си. Срещу Унгария бяхме в огромни периоди без топка, сега Сърбия очаквам да е същото. Това е отбор, който може да държи топката."