Тимът на Интер отново си тръгна щастлив от "Стадио Олимпико" след класически успех с 3:0 над Лацио в мач от 10-ия кръг на Серия "А".

Провеждането на мача до последно бе под въпрос заради проливните дъждове над Рим, но найлоните, които пазеха тревното покритие в последното денонощие свършиха своята работа и мачът се игра.

Така Интер постигна шестата си поредна победа в първенството и четвърта поредна на стадиона в италианската столица.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Добрата серия изкачи "нерадзурите" на втората позиция, на 6 точки зад лидера Ювентус, докато Лацио остава четвърти.

Тревожната новина за феновете на "орлите" е, че отборът загуби и в четирите си дербита срещу водещите тимове от началото на сезона.

Двата тима започнаха доста активно срещата, опитвайки непрестанни бързи атаки.

Икарди се размина с гола още в 9-ата минута, а Лацио отговори с добри шансове пред Имобиле, които той също пропусна.

Така се стигна до 28-ата минута, когато центрирана топка хвана отбраната на Лацио неподготвена, Весино отклони към Икарди и останал непокрит, голаджията на Интер успя да открие.

След гола Интер бе тимът, който доминираше, а Весино и Икарди се отчетоха с пропуски.

Гостите от Милано все пак стигнаха до втори гол, а негов автор бе Марсело Брозович, който се разписа с хубав удар от дистанция.

През втората част Лацио опита да натисне своя съперник в търсенето на гол, но това откриваше и доста пространства в домакинската отбрана.

Ханданович на два пъти трябваше да спасява вратата на Интер, а Весино и Политано пропуснаха да решат всичко в полза на гостите.

Това все пак стори звездата Мауро Икарди. В 70-ата минута той получи страхотен пас от Борха Валеро, финтира бранител и отбеляза за 3:0.

Това бе неговият гол №8 от началото на сезона.

До края Имобиле имаше нов отличен шанс, отново спасен от Ханданович, който запази преднината на тима си класическа.