Интер нанесе първа загуба през сезона в Италия на лидера в класирането Наполи - 1:0 на "Сан Сиро", в първия мач от завръщането на италианската Серия А след паузата за световното първенство.

Един Джеко с глава наказа гостите в 56-ата минута след центриране на левия бранител Федерико ди Марко, за да прекрати серията на неаполитанците от 11 поредни шампионатни победи.

Отборът от Юга продължава да води в класирането с 41 точки, но разликата с втория Милан е вече само 5.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ ДЕРБИТО>>>

И шампионите, и третият Ювентус (34 т.), а и Интер (четвърти с 33) вече имат засилен апетит към титлата след първото поражение на недосегаемия дотук лидер.

Поражението е първо в шампионата за Наполи от април в серия, която се простира и в миналия сезон.

Джеко бележи за шести път във вратата на Наполи, отакто е по италианските терени. Босненецът вкара и при 1:1 миналия сезон в Неапол, а с Рома има четири попадения в мрежата на този противник.

По-рано Ювентус измъкна по познат начин точките при гостуването на Кремонезе - 0:1 с гол на Аркадиуш Милик в първата минута на добавените четири след 90-те. И "старата госпожа" вече е в серия от 7 поредни шампионатни победи, като в тях не е допуснала нито един гол.

Фиорентина и Монца завършиха 1:1, а при същия резултат приключи и срещата Удинезе - Емполи от късната серия двубои в деня на завръщането на Серия А на сцената след паузата.