Рома измъкна ключово 1:0 у дома срещу Болоня при рестарта на Серия А, в ден на почит и смиреност за град Рим. А точките може да се окажат изключително важни в края на сезона. Гол от дузпа на Лоренцо Пелегрини още в шестата минута даде успеха на "вълците", които не бяха водени от скамейката от Жозе Моуриньо, наказан за един мач.

Нататък Болоня опитваше, а Рома бранеше аванса си, като в добавеното време след 90-ата минута Тами Ейбрахам, централният нападател на домакините, извади топката от голлинията зрелищно с глава и предотврати изравняването.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖИ ОТ ДВАТА МАЧА НА РИМСКИТЕ ТИМОВЕ>>>

Трите точки изравниха тима на Жозе с вечния градски съперник Лацио на петото място - по 30, след като "орлите" допуснаха обрат и паднаха в Лече с 1:2. Чиро Имобиле откри за гостите от столицата, а Стрефеца и Коломбо след почивката донесоха победата на южняците.

Около мача на Рома имаше усещането за тъга, въпреки че препълнените трибуни не спряха да пеят и подкрепят своите. Град Рим днес за втори ден изпраща покойния папа Бенедикт, който в четвъртък ще бъде погребан във Ватикана. А преди двубоя двата тима оказаха почит, а трибуните притихнаха, в памет на Синиша Михайлович.

Сърбинът си отиде след дълга битка с левкемията преди Коледа. Синиша игра за Рома през 90-те, а за последно бе треньор на Болоня до края на ноември 2022-ра.

Петко Христов не записа нито минута и остана резерва за Специя, който изпусна победата у дома срещу Аталанта - 2:2.

Тимът на българския национал водеше с 2:0 до 77-ата минута с голове на Нзола и Гиаси, но Хьойлунд и Пашалич откраднаха точката за състава от Бергамо.

РЕПОРТАЖ ОТ СРЕЩАТА НА СПЕЦИЯ>>>

Торино и Верона направиха 1:1 в друг мач от 16-ия кръг, първи след подновяването на първенството.

Води Наполи (41 точки), втори е Милан с 36 и мач повече, трети Ювентус с 31, а Интер, Лацио и Рома имат по 30. Големият мач тази вечер е Интер - Наполи.