Актуалният носител на Купата на Италия - Интер, се превърна в първия полуфиналист в тазгодишното издание.

Това стана факт след победа с 1:0 над Аталанта на четвъртфиналите. ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Решителният миг в срещата бе в 57-ата минута, когато Матео Дармиан отлично се освободи около границата на наказателното поле и с перфектно насочен удар в долния десен удар на вратата успя да се разпише.

Неговото попадение се оказа единствено в мача, като то дойде напъно заслужено на фона на показаното до този момент.

След гола Аталанта хвърли сили в атака, но стигна единствено до шанс чрез Адемола Лукман, който бе спасен от вратарят.

И в тези моменти Интер изглеждаше по-опасен на терена, използквайки празните пространства в отбраната на гостите.

Така за четвърти пореден път Интер ще бъде част от полуфиналите за Купата на Италия, като там съперник на "нерадзурите" ще е един измежду Лацио и Ювентус.