Интер леко се катери нагоре в класирането на Серия А, след като направи много колеблив старт на сезона.

За 7 дни тимът на Лучано Спалети записа три победи, като и във вторник вечер успехът дойде много трудно и с късен гол.

След обратът от 0:1 до 2:1 над Тотнъм в Шампионската лига миналата седмица и измъченото 1:0 с гол в добавеното време над Сампдория през уикенда, сега бе ред на битка с Фиорентина.

Победно попадение на Данило Д`Амброзио в 78-ата минута този път осигури трите точки, след като Мауро Икарди изведе Интер напред преди почивката, но гостите изобщо не се предадоха. Автогол на Милан Скринар в 53-ата минута изравни, а последвалите 20 минути бяха много тежки за интеристите. Федерико Киеза тормозеше отбраната на домакините и по чудо не направи 1:2.

Вместо това Интер показа отново характер от стомана и измъкна точките.