Големият Франк Лампард, който жънеше успехи на терена повече от десетилетие с Челси и Англия, направи първия си сериозен удар като мениджър.

Неговият Дарби Каунти от второто ниво на футбола на Острова, елиминира Манчестър Юнайтед в дома му "Олд Трафорд" от турнира за Купата на лигата.

Дарби спечели с 8:7 след дузпи, след като 90-те минути завършиха драматично 2:2. Решаващият пропуск от 11 метра направи Фил Джоунс, а това бе поредна тъжна вечер за Юнайтед и Жозе Моуриньо напоследък.

Още преди мача атмосферата в Юнайтед не бе никак позитивна, като в програмата, продавана за привържениците за всеки двубой, Моуриньо откровено атакува играчи от отбора за отношението им. Един от тях е Пол Погба, като според BBC, той никога повече няма да носи капитанската лента, докато Жозе води тима.

Двамата са в открит конфликт и след поредното интервю на французина относно тактиката на Юнайтед, той бе изваден от групата за двубоя с Дарби.

На терена всичко тръгна добре, Хуан Мата вкара след само 3 минути игра.

Но изключителен пряк свободен удар на Хари Уилсън донесе равновесие в 59-ата минута. Дарби бе по-активният отбор и в 67-ата минута вратарят на Юнайтед Серхио Ромеро бе изгонен за игра с ръка извън наказателното поле.

Пет минути преди края Джак Мариът реализира с глава и даде аванс на гостите, които виждаха победата. Но дълбоко в добавеното време Маруан Фелаини спаси Юнайтед с поредния си гол с глава. Или поне - спаси временно.

Последваха дузпи, в регламента на турнира няма предвидени продължения.

Дарби вкара 8 от 8, но при осмата за домакините Фил Джоунс изпусна, а вратарят на гостите Скот Карсън спаси.

Триумф за Лампард, поредно разочарование за Жозе и Юнайтед.

Друго такова бе, че трибуните на "Олд Трафорд" отново не бяха пълни - едва 55 227 зрители дойдоха, като над 5 хиляди бяха тези в сектора за гости. И срещу Уулвърхемптън преди 5 дни в първенството, Театърът на мечтите не бе изпълнен до последното място.