Иран постигна изключително драматична победа с 1:0 над Мароко на в първи мач от група "В" на Мондиала.

Успехът е втори в историята на страната на Световно първенство и дойде след нелеп автогол на Азис Бохадуз в 94-та минута.

Мачът изпълни очакванията да е един от най-скучните в груповата фаза. Двата тима се стараеха по-скоро да не запишат загуба, като опасните положения пред двете врати бяха рядкост.

Двубоят започна доста активно, най-вече от страна на Мароко. "Атласките лъвове" стигнаха до нелошо положение още преди да са изминали и две минути игра, но волето на Амин Хари не уцели вратата.

Натискът на африканския тим продължи, а иранските играчи изглеждаха объркани. След няколко неточни удара, вратарят Беиранванд трябваше да спясява опасен шут на Бенатия, който влизаше във вратата.

С течение на времето иранците изравниха играта, а в края на първата част стигнаха до най-доброто си положение.

Сердар Азмун се откъсна от защитата на Мароко и излезе очи в очи с вратаря, но стреля право в тялото му.

За съжаление бързото темпо остана в първата част, а втората не предложи интересни ситуации.

Играта се накъса след множеството нарушения, които двата тима извършваха.

Снимка: Getty images

Мароко все пак бе тимът, който по-често опитваше да затрудни съперника, но неуспешно.

Единствената по-интересна ситуация дойде след удар от дистанция на Хаким Зиек, но Беиранванд спаси.

Двубоят вървеше към логично 0:0, когато Иран получи шанс да изпълни пряк свободен удар в даденото от съдията продължение. След последвалото центриране Азис Боадус си отбеляза нелеп автогол, който донесе победата на Иран.