Европейският шампион Испания изигра силен мач и победи Сърбия с 3:0 в турнира Лига на нациите.

Испанците показаха страхотен футбол и с лекота се справиха с коравия си опонент, срещу който имаха доста тежък мач преди месец в Белград.

Днес обаче на терена имаше само един отбор, като Испания буквално изнесе футболна лекция на сърбите. Аймерик Лапорт успя да открие още в деветата минута, а Испания не удвои аванса си до почивката, макар да имаше достатъчно шансове да го направи.

Пропуските продължиха с началото на втората част, когато Алваро Мората пропусна дузпа, но пък нещата за домакините се наредиха. Мората се реваншира за пропуска от дузпа с гол за 2:0, а Баеня оформи класическото 3:0 в 77-ата минута.

Всичко това означава, че Испания си гарантира едно от първите две места в тази група и място на четвъртфиналите в Лигата на нациите.

В другата група от тази Лига "А" всички очакваха шоу на перфектния до момента португалски тим в Глазгоу, но подобно нещо нямаше.

Шотландия и Португалия завършиха наравно 0:0, а Кристиано Роналдо бе тотално обезличен и не успя да порази вратата на отбора, който заемаше последното място без точков актив.

Суперзвездата на гостите бе бесен, когато негов гол бе отменен, защото по време на атаката топката напусна очертанията на игрището, а реакцията на Роналдо спрямо съдийското решение бе доста красноречива. (на основната снимка)

Далеч по-зрелищно бе в другия мач от тази група, в която Полша - Хърватия направиха равенство 3:3.