Испания победи с 1:0 Тунис в контрола, играна "в бойни условия" на стадиона в Краснодар, Русия. Двата тима пристигнаха в страната-домакин на Мондиала в четвъртък, за да играят в събота вечерта мача си.

Яго Аспас от "Селта", изненадващото име в състава на Испания, донесе победата в 86-ата минута. Но един от фаворизираните отбори преди старта на първенството изобщо не бе убедителен в представянето си, като особено през първото полувреме, Тунис определено трябваше да води в резултата.

Два пъти нападатели на африканския тим излизаха очи в очи с Давид де Хеа, но стреляха слабо и неточно.

Испания записа 20-и пореден мач без загуба, което е най-дългата серия в настоящия момент в световния футбол на ниво национални отбори. Отборът няма загуба от Евро 2016, когато отпадна на осминафинал с 0:2 от Италия.

Селекционерът Хулен Лопетеги пое Ла Роха след турнира преди 2 години и още е непобеден.

Испания стартира на Мондиал 2018 в класика срещу Португалия на 15 юни.