Женският национален отбор на Англия спечели домашното си Европейско първенство пред рекордните за надпреварата 87192 зрители.

"Лъвиците" се наложиха на финала с 2:1 над Германия.

След 0:0 на почивката, през втората част домакините откриха резултата с 62-рата минута след гол на Ела Туун, а в 79-ата Германия изравни чрез Лина Магъл и двубоят влезе в продължения.

Там по-подготвени се оказаха англичанките, които достигнаха до победата в 112-ата минута след гол на Клои Кели. За радост на феновете, тя свали екипа си при празнуването на попадението, а кадрите веднага се превърнаха в хит.

Така за първи път в историята, без значение дали при мъжете или при жените, Англия е европейски шампион. За разлика от мъжкия състав, който преди година загуби на "Уембли" европейския финал срещу Италия, колежките им от националния отбор изпълниха успешно своята задача и спечелиха "домашното" европейско първенство.

Германките, които спечелиха 8 от последните 10 издания на надпреварата, пък трябваше да се оправят без голмайсторката си Аександра Поп, която се контузи на загрявката.