Италианецът Франческо Баная спечели за първи път в кариерата си титлата в Moto GP. Той финишира девети в крайното класиране в Гран при на Валенсия днес, но пък Фабио Куартараро, който бе шампион от последния сезон, не успя да спечели и така Баная ликува.

Това е и първи триумф за "Дукати" в кралския клас от 2007 година насам.

ВИДЕО ОТ ДНЕШНИЯ СТАРТ ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Куартараро влезе в последното състезание за годината с изоставане от 23 точки от Баная, но не успя да стигне до задължителната победа, оставайки четвърти. Така разликата между двамата в крайното класиране бе фиксирана на 17 точки.

С триумфа си Баная прекратява 15-годишната доминация на японските производители в Moto GP. Освен това той е първият италианец от 50 години насам, който успява да спечели титлата с италиански конструктор.

Алекс Ринс (Испания, "Сузуки") спечели във Валенсия, изпреварвайки Брад Байндър (Южна АФрика, "КТМ") и Хорхе Мартин (Испания, "Прима").