Ботев Враца успя да поднесе голямата изненада на кръга в Първа лига. "Зелените" спечелиха с 1:0 срещу звездната селекция на ЦСКА 1948, въпреки че повече от едно полувреме играха с човек по-малко на терена.

Единственото попадение в срещата отбеляза Чавдар Ивайлов в средата на първата част. "Червените" от столицата се отчетоха с куп пропуски пред вратата на Красимир Костов. Стражът спаси и дузпа на Ивайло Чочев, като определено бе номер 1 на терена.

От края на първото полувреме врачани останаха с 10 души на терена след два бързи жълти картона на Диего Фераресо, но въпреки това Ботев успя да устиска аванса си до края.

С победата домакините събраха 19 точки на 12-ата позиция, докато ЦСКА 1948 остава на третото място с 39 точки.

"Липсата на концентрация се оказа решаваща. Пропускът от дузпа не бе фатален, бяхме длъжни да отбележим положенията, които създадохме", коментира след мача треньорът на столичани Тодор Янчев.

Който може скоро да се раздели с поста си, ако продължава да разочарова ръководството.

"Момчетата бяха много надъхани, за да зарадват великата ни публика по трибуните. Имаше дисциплина, характер - доволен съм", сподели пък треньорът на Ботев Враца Даниел Моралес.