ПСЖ сложи по драматичен начин край на серията си от 3 поредни загуби и спаси работата на треньора си Кристоф Галтие.

В голова фиеста парижани спечелиха с 4:3 шампионатния мач с Лил и вече имат аванс от 8 точки на върха, но и с двубой повече.

Сблъсъкът определено не бе за хора със слаби сърца. ПСЖ, воден от звездното си трио в атака Мбапе-Неймар-Меси, набързо поведе с 2:0 до 17 минута.

Попаденията бяха дело на Неймар и Мбапе, но след това бразилецът се контузи и бе принудително заменен.

БТА

Лил обаче успя да стигне до пълен обрат до 69 минута, повеждайки с 3:2. При това - тотално надигравайки звездната селекция на домакините.

Това вбеси треньора на ПСЖ Кристоф Галтие, който на няколко пъти си изпусна нервите и бе на косъм от изгонване от съдията. А и - от клуба като цяло, след като под негово ръководство парижани бяха на път да запишат четвърта поредна загуба.

Тогава обаче суперкласата на Мбапе и Меси си каза думата.

Първо френската звезда изравни за 3:3, а в последната минута аржентинецът бе фаулиран пред наказателното поле на Лил. Целият стадион започна да скандира името на световния шампион. И Меси не разочарова.

БТА

Той заложи топката, стреля, тя се отби в гредата и влезе в мрежата за крайното 4:3. Или както отбелязаха медиите във Франция - "Когато имаш Меси и Мбапе на терена, мачът никога не е решен".

Голямото изпитание пред ПСЖ обаче остава гостуването на Байерн в 1/8-финал реванш от Шампионската лига. В първия мач в Париж френският гранд загуби с 0:1, като ще има нужда от всичките си козове, за да успее да елиминира баварската машина.