"Манчестър Юнайтед" трябваше доста да се потруди, но започна успешно сезона си във Висшата лига - победа с 2:1 над "Лестър" на "Олд Трафорд".

"Червените дяволи" поведоха с точна дузпа от съблекалнята, но след това потрепериха за аванса си. Първият гол на Люк Шоу в кариерата му, който падна в 83-а минута, даде спокоен аванс на домакините, но в края попадение на Джейми Варди направи последните секунди интересни.

Все пак хората на Жозе Моуриньо взеха трите точки, които по-скоро си заслужиха. Изиграха много солиден двубой и показаха класа в хода на всичките 90 минути.

"Лестър" също игра силно, но изпусна две много важни положения пред вратата на Давид Де Хея. Испанецът бе главен виновник за това.

Двубоят беляза началото на Висшата лига, а то бе вълнуващо. Действията на терена минаха на високо темпо, а качеството на футбола също бе на страхотно ниво.

Embed from Getty Images

Срещата започна с дузпа от събелкалнята. Даниел Амарти при първата атака на "Юнайтед" отигра нескопосано с ръка в наказателното поле и посочването на бялата точка бе закономерно.

Пол Погба и Алексис Санчес влязоха в лек спор кой да бие, но френският капитан на тима в този мач наложи волята си и изпълни много качествено - 1:0 в третата минута.

Световният шампион, който се поумори към края на мача, игра много силно и даде ранна заявка за по-добро представяне спрямо миналия сезон.

Последваха спокойни минути, но до края на полувреме шансът бе за "Лестър". Де Хея направи фантастично спасяване след удар на новото попълнение на "лисиците" Джеймс Мадисън.

Втората част мина на много приятно за окото високо темпо и "Юнайтед" класно задържаше топката с диагонални пасове и техника на място.

"Лестър" обаче получи още един много добър шанс на контраатака. Демарай Грей с удар отблизо видя поредната важна намеса на Де Хея.

В 83-а минута "Юнайтед" и Моуриньо си отдъхнаха. Люк Шоу, който също игра много силно, се разписа, след като бе много напорист в противниковото наказателно поле 2-0. Това бе първи гол в кариерата му изобщо. Моуриньо, който има навик да критикува Шоу, се израдва необичайно бурно, което бе атестат за натрупаното напрежение.

Ромелу Лукаку, който влезе от пейката, направи изумителен пропуск сам срещу вратаря, но и самият Кайпер Шмайхел имаше своята роля.

В продължението резервата Джейми Варди вкара редовния си гол срещу големите отбори в Англия, не без доза късмет. Топка, която се отби в гредата бе много удобна за него от непосредствена близост.

Натискът в последните секунди на "лисиците" не даде резултат и те започват със загуба.