"Локомотив" (Пд) разби с 3:0 "Вере"я в мач от четвъртия кръг на Първа лига. Това бе първата домакинска победа на "черно-белите" в новото първенство на фона на продължаващото противопоставяне между феновете на тима и собственика на клуба Христо Крушарски.

Домакините започнаха по-агресивно и в 7-ата минута Стивън Езе пробва задна ножица, но топката излезе в аут. Натискат на "черно-белите" даде резултат и в 17-ата минута Абделхаким Буна надбяга защитниците на съперника и откри резултата за 1:0.

Феновете на "Локомотив" (Пловдив) пък извадиха транспарант, с който призоваха спортният директор на клуба Чавдар Цветков да напусне.

В 25-ата минута Бирсент Карагарен центрира остро, но защитник на съперника изчисти топката. Три минути по-късно Станислав Маламов проби опасно, но стреля неточно.

В 32-ата минута положението на гостите са утежни, след като защитникът им Иво Иванов получи червен картон, след като спъна откъсващия се Валим Посинкович. Парвиз Умарбаев реализира отсъдения пряк свободен удар за домакините за 2:0.

До края на полувремето и двата съперника не застрашиха вратите си и се оттеглиха на почивка при аванс от два гола полза на "смърфовете".

Локомотивци стартираха по-силно и през втората част и в 48-ата минута Георги Георгиев отрази удар на Валим Посинкович.

Заралии се посъбудиха и в 57-ата минута Ангел Максимов стреля, топката се отби в крака на бранител на съперника, но Мартин Луков я хвана.

В 74-ата минута Емир Ахмед фаулира Анте Аралица в наказателното поле на гостите и съдията Драгомир Драганов отсъди дузпа. Зад топката застана влезлият на смяна Симеон Райков, който се разписа за 3:0.

Така "Локомотив" събра шест точки и е на пета позиция. "Верея" е предпоследен само с една точка.