След двете разочароващи поражения в последните два кръга, отборът на Манчестър Юнайтед се върна на пътя на победите с класика над новак.

"Червените дяволи" имаха чудесен следобед на Южния бряг и победи с 3:0 "светците" от Саутхемптън.

Юнайтед изигра доста солиден мач, който обаче можеше да се развие по коренно различен начин, ако в 33-ата минута Камерън Арчър бе точен от бялата точка.

Играчът на Саутхемптън изпусна дузпа при резултат 0:0, а само седем минути след пропуска му, гостите от Манчестър вече имаха два гола преднина.

Първо Матиас де Лихт откри дебютното си попадение за "червените дяволи", а малко след него Маркъс Рашфорд удвои с отлично насочен удар, за да реши до голяма степен всичко в мача.

Осем минути, в които вместо Саутхмептън да води с 1:0, изведнъж гостите имаха аванс от два гола.

Този развой позволи на Манчестър Юнайтед да се успокои и да контролира срещата през втората част, която домакините дори трябваше да доиграят с човек по-малко заради червения картон на Стивънс.

В самия край, буквално с последното отиграване в мача Алехандро Гарначо оформи крайното 3:0 на "Сейнт Мери".

Това означава, че Манчестър Юнайтед вече е с две победи и две загуби от четири кръга, докато новакът Саутхемптън е в доста незавидна ситуация без нито една спечелена точка от началото на сезона във Висшата лига.