Лийдс и Портсмут дадоха подобаващо начало на сезона във второто ниво на английския футбол Чемпиъншип - 3:3 на препълнения "Елънд Роуд". Българският национал Илия Груев игра 70 минути като титуляр за домакините. Те се спасиха в петата минута на добавеното време срещу новака в дивизията, а секунди по-късно можеха и да спечелят трите точки.

Луд мач!

Лийдс удари три пъти гредите в първите 8 минути, преди в 10-ата все пак да поведе с гол на Дан Джеймс от дузпа. Един от ударите в рамката бе на Груев от пряк свободен удар.

Последва още по-силен натиск и сякаш бе въпрос на време Лийдс да удвои. Вместо това Портсмут обърна резултата за 18 минути - вкараха Елиъс Сьоренсен и Калъм Ланг.

Още в първите секунди след почивката Вилфрид Нионто изравни - 2:2. И отново Лийдс тръгна тотално в атака да печели мача.

Но в 90-ата минута гостите получиха дузпа и Ланг вкара за 2:3. В добавеното време драмата бе пълна - резервата Брендън Аарънсън изравни в петата минута след 90-те, а секунди по-късно получи топката сам срещу вратаря, но не уцели рамката.