Англия стартира участието си на Мондиала с драматична, но напълно заслужена победа над Тунис с 2:1.

Победното попадение за "Трите лъва" дойде в добавеното време на двубоя, с което донесе първи успех на тима на Световно първенство от 8 години насам.

Англичаните демонстрираха добър и динамиче футбол, особено през първата част. Играчите владееха инициативата през целия двубой и след множество пропуски, успяха да изкопчат успеха.

Снимка: Getty images

Мачът започна вихрено за Англия. Играчите в червено имаха отличен шанс да стигнат до гол още във 2-та минута, но ударът на Джеси Лингард от малкото наказателно поле бе спасен от Хасен.

След последвалия ъглов удар Хари Макгуайър стреля опасно с глава, но стражът на Тунис се намеси отново.

Англичаните продължиха да демонстрират страхотен футбол и малко по-късно Лингард подаде към Стърлинг, но играчът на "Манчестър Сити" не успя да уцели опразнената врата.

Логичното се случи в 11-та минута. Ударът на Джон Стоунс с глава бе спасен от вратаря, но топката отиде в Хари Кейн, а капитанът на Англия не сгреши за 1:0.

Лошите новини за Тунис продължиха, защото вратарят им получи травма и трябваше да бъде заменен.

Постепенно играчите на Тунис заиграха по-добре и излязоха от глухата защита, в която бяха изпаднали.

Въпреки това, "орлите от Картаген" не успяваха да създадат голово положение пред вратата на Джордан Пикфорд. Така в 33-та минута, сякаш от нищо африканския тим стигна до дузпа.

След центриране отдясно, Кайл Уокър удари с лакът нахлуващия Фахрадин Бен Юсеф и съдията отсъди дузпа.

Зад топката застана Фаржани Саси, който изравни.

Англия отново вдигна оборотите след инкасирания гол и стигна до няколко отлични ситуации.

Играчите на Тунис трябваше да чистят топката от голлинията си, а пък останалия сам срещу вратаря Джеси Лингард уцели гредата.

В края на полувремето дойде и една от най-спорните ситуации, когато Хари Кейн бе задържан и съборен в наказателното поле, но съдията остана безмълвен.

Англия отново бе по-добрият тим през втората част, но до средата й не успяваше да затрудни сериозно тунизийската отбрана.

С напредването на времето обаче натискът се засилваше, а африканският тим бе принуден да се прибере дълбоко в своята половина и единствено да чисти топката на посоки.

До края на мача имаше множество центрирания в наказателното поле на Тунис, но нито едно от тях не доведе до по-сериозна голова опастност.

Така дойде 91-та минута, когато след изпълнение на корнер Хари Макгуайър отклони топката към Хари Кейн, който вкара победното попадение.

В следващия си мач от група "G" Англия се изправя срещу аутсайдера Панама, докато Тунис излиза срещу Белгия.