Славия победи Черно море с 1:0 в мач от 11-ия кръг на efbet Лига, който се игра на стадион "Александър Шаламанов" в столицата.

Груба грешка на капитана на "моряците" Васил Панайотов позволи на Карл Фабиен да вкара единственото попадение в двубоя и да донесе победата на "белите".

Националният селекционер Илиан Илиев беше бесен на своите футболисти, тъй като те бяха фаворити в мача, но изиграха може би най-слабите си 90 минути от началото на сезона.

Днешният мач прекъсна две серии. Славия беше в такава от шест поредни двубоя без победа, сред които пет загуби. "Моряците" пък нямаха загуба в последните седем мача (4 победи и 3 равенства).

През първата част варненци имаха най-добрия шанс за гол, след като в 11-ата минута Исмаил Иса стреля силно в горния ляв ъгъл, но Николай Кръстев отрази.

В 22-ата минута Славия вкара гол чрез Цветелин Чунчуков, но той беше отменен заради засада.

"Белите" продължиха да играят уверено и да неутрализират силните страни на своя съперник. В 77-ата минута дочака негова грека. Капитанът на варненци Васил Панайотов владееше топката, но по някаква причина реши да я остави и я подари на Галин Иванов, който напредна и изведе Карл Фабиен. Със силен удар нападателят вкара за 1:0.

До края вицешампионът от миналия сезон така и не успя да затрудни Николай Кръстев в търсене на изравнителен гол.

След тази загуба Черно море остава на третото място в класирането с 19 точки, но до края на кръга може да бъде задминат от Ботев Пловдив и Спартак Варна. Славия се качи до 11-ото място с 11 точки.