Локомотив (Пд) обърна с 3:1 Дунав на свой терен и се долепи до лидерите в класирането след шест кръга в българското първенство.

Евроучастникът ни, който отпадна в четвъртък от Страсбург, вече изцяло е концентриран в родния шампионат, където записа четвърта победа.

Сценарият обаче започна да пише отборът на гостите, след като Стефан Христов откри изненадващо още в деветата минута.

Но още до почивката нещата си дойдоха на мястото, а фаворитът - защото тимът на Бруно Акрапович категорично бе такъв, обърна резултата.

Капитанът Димитър Илиев изравни от дузпа, след като една такава не бе отсъдена по-рано за Локо. В добавеното време на първата част Бирсент Карагерен изведе напред домакините - 2:1.

Илиев добави още едно попадение в 57-ата минута с най-красивия удар в мача, за да осигури точките за Локо.

Отборът гостува на Левски в следващия кръг, а съперниците влизат в този мач с равни точки - по 13. Повече има само лидерът Лудогорец (14).