Манчестър Юнайтед пропусна шанс да оглави класирането след края на втория кръг във Висшата лига, след като не успя да победи Уулвърхемптън като гост - 1:1.

Успех пращаше "червените дяволи" на върха, а колкото и рано да е в сезона, това дава друго самочувствие на старта.

Юнайтед може да съжалява за пропуснатите точки, след като поведе в 27-та минута с гол на Антони Марсиал и контролираше събитията през първото полувреме.

В тези 45 минути отборът на Оле Солскяр изглеждаше солиден, не оставяше Уулвс да играе своята игра с пасове и задържане на топката, която донесе толкова неприятности на големите отбори в Лигата миналия сезон.

Всъщност, Юнайтед загуби и двете си визити на този стадион тогава - в първенството и за Купата на ФА. Сега обаче, след полувреме игра, изглеждаше, че гостите отиват към победа.

След почивката Уулвърхемптън тотално измени баланса на играта, а влизането на скоростния Адама Траоре по десния фланг обърка "дяволите". Пробивите му притесняваха Люк Шоу, а и като цяло опитните играчи на домакините поеха нещата в ръцете си.

За историята - Солскяр пусна на терена стартови 11 със средна възраст малко над 24 години, която е най-младата във Висшата лига от близо 2 години.

В 55-ата минута "вълците" изравниха с феноменално изпълнение на Рубен Невеш, изцяло в негов стил. Португалецът пое топката на дъгата на наказателното поле и я прати с изключително прецизен удар в ъгъла, извън обсега на Де Хеа. Тя докосна гредата и падна в мрежата - шедьовър!

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Още десетина минути Юнайтед бе надиграван в центъра на терена, но след това се събуди и отново взе инициативата. Пол Погба проби и бе препънат на скорост от Корън Коуди - дузпа.

Вместо Маркъс Рашфорд, който преди седмица изпълни наказателен удар срещу Челси (4:0) и вкара, топката взе Погба.

Вратарят Руи Патрисио спаси удара му и прати в екстаз публиката.

Това е четвърти пропуск от дузпа на Погба от миналия август досега, а Юнайтед е изпълнил общо 14 наказателни удара за 40-те мача в първенството този и миналия сезон.

Французинът е пропилял почти 1/3 от тях!

До края гостите опитваха, но не стигнаха до чисто положение. На контраатака можеше да спечели и Уулвс, но ремито остана непокътнато.

Така само два отбора са с пълен актив от 6 точки след първите 2 кръга във Висшата лига - Ливърпул и Арсенал.

Те се срещат в събота от 19,30 ч, в дербито на третия рунд.