Реал (Мадрид) продължава да преследва Барселона в класирането на Ла Лига. Столичани спечелиха с 3:2 срещу гостуващия Алавес, като по този начин се доближиха само на точка от вечния си съперник, който е с 18, ала и с мач по-малко от "лос меренгес". Домакините поведоха с три гола преднина, но в самия край трябваше да треперят, след като допуснаха баските да върнат две попадения за съвсем кратко време.

Килиан Мбапе изглежда е намерил формата си, защото отново вкара и вече има 7 гола в 9 мача във всички турнири, ала остана в сянката на друг играч и неговото попадение, а и цялостно представяне.

Лукас Васкес изведе домакините с капитанската лента в отсъствието на Лука Модрич и Дани Карвахал и се нуждаеше само от 55 секунди, за да изведе Реал напред. Той стори това след асистенция на Винисиус, като това е най-бързото попадение от началото на сезона в испанското първенство.

Бразилската звезда обаче отново влезе в центъра на събитията с нервните си изблици. Той бе санкциониран с жълт картон в 30-ата минута, като това е осмото официално предупреждение за Реал заради протести срещу съдиите, а три от тях са на Вини Жуниор.

Мбапе вкара втория гол за вечерта - 2:0 в 40-ата минута, като това се случи благодарение на пас на Джуд Белингам, както и на впечатляващите 26 подавания преди това без Алавес да успее да стигне до топката.

Три минути след старта на второто полувреме капитан Васкес добави и асистенция към светкавичното си попадение, след като подаде на Родриго, а той вкара за 3:0.

33-годишният юноша на "кралския клуб" записва гол и асистенция в три от последните си седем мача като титуляр за Реал, след като преди това бе правил това точно толкова пъти в предишните си 154 появи като титуляр.

Карлос Бенавидес пък даде надежда на Алавес в самия край, след като първо вкара за 3:1 при оставащи пет минути до края на редовното време, а после и асистира на резервата Кике Гарсия за 3:2 само 60 секунди по-късно.

Гостите от Витория получиха допълнителни шест минути отвъд 90-ата, за да търсят изравняване, но не успяха да го сторят и си тръгнаха победени от "Бернабеу".

Реал е втори в подреждането на Ла Лига със 17 точки, докато Алавес е осми със седем по-малко.