Пореден драматичен мач реши изхода от групите в дивизия "А" на Лигата на нациите, където участват най-добрите отбори на Стария континент.

Германия и Холандия завършиха наравно 2:2, като Бундестима водеше с 2:0 до 85-ата минута.

Домакините играеха единствено за своята чест, след като заемаха последната позиция в групата, докато Холандия се нуждаеше от точка, за да измести Франция и да си осигури място във финалната четворка.

Германия бе по-добрият тим през почти целия мач и владееше инициативата в него.

Още в 20-ата минута Световният шампион от 2014-а водеше с 2:0 след голове на Тимо Вернер и Лерой Сане.

Минутите за "лалетата" изтичаха, а французите гледаха доволни пред телевизорите.

Така дойдоха последните минути, когато Холандия се хвърли да търси точката с всички сили, а Куинси Промес успя да върне един гол в 85-ата минута.

Кулминацията на мача дойде в 90-ата, когато бранителят на Ливърпул Върджил Ван Дайк се разписа и прати Холандия във финалната четворка.

Там копмания на "лалетата" ще правят тимовете на Португалия, Англия и Швейцария.