Миналогодишният финалист от Шампионска лига - Ливърпул, постигна драматична победа с 3:2 над френския шампион ПСЖ.

Двата тима оправдаха очакванията и направиха доста интересен мач с 5 гола, в който английският тим стигна до драматичен, но заслужен успех в даденото от съдията продължение.

Мърсисайдци бяха по-добрият и активен тим на терена, а късметът им се усмихна в края, когато влезлият като резерва Роберто Фирмино хвърли "Ангийлд" в екстаз.

Преди това парижани успяха да наваксат пасив от два гола, макар да не изиграха най-добрия си мач.

Той започна с доста сериозен домакински натиск. Действията в първите 15 минути се развиваха изцяло в половината на парижани, като Ливърпул изпълни 7 корнера и стигна до няколко опасни положения.

Вратарят Алфонс Ареало трябваше да се намесва след удари на Ван Дайк, Мане и Джеймс Милнър, а Мохамед Салах на два пъти опта да го изненада директно от ъглов удар.

Френският шампион продължаваше да изпитва сериозни трудности в организирането на опасни атаки, а Ливърпул бе по-добрият тим на терена.

Така се стигна до 30-та минута, в която мърсисайдци успяха заслужено да открият.

Левият бранител Андрю Робъртсън направи страхотно центриране, а отбраната на парижани бе оставила Даниел Стъридж непокрит и нападателят отбеляза с глава.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Само шест минути по-късно, Ливърпул получи право да изпълнява дузпа.

Трима бранители не успяха да се справят с Вайналдум, а Бернат го спъна в наказателното поле. Без да се колебае, реферът правилно посочи бялата точка. Зад топката застана Джеймс Милнър, който удвои.

Лудите минути на "Анфийлд" продължиха, но този път събитията бяха пред вратата Алисон.

ПСЖ успя да се върне в мача и да намали, като френският тим имаше доза късмет, а и в ситуацията имаше и съдийска грешка.

Анхел Ди Мария центрира, а Единсон Кавани опита неуспешна задна ножица. Топката се отби от Робъртсън и попадна в Тома Мюние, който вкара от воле.

При повторението обаче се видя, че Кавани бе в засада при опита си, но страничният съдия не вдигна флага си.

Макар да изоставаха, парижани не успяха да натиснат съперника си в търсене на изравняване през втората част.

Ливърпул отново бе по-добрият тим, докато ПСЖ изглеждаше безидеен.

Мърсисайдци стигнаха до трети гол в 58-та минута чрез Мохамед Салах, но той бе отменен заради нарушение, извършено от Стъридж, миг преди топката да попадне в Салах.

Инициативата продължаваше да е в английския тим, но Садио Мане пропусна чудесен шанс в 82-та минута, с който можеше да реши всичко в мача.

Тази ситуация се оказа решителна, защото в ответната атака, сякаш от нищото, ПСЖ изравни.

Неймар изведе Мбапе, а френският суперталант смълча "Анфийлд".

В последните 10 минути двата тима си размениха по едно опасно положение, за да дойде развръзката в заключителните минути.

В даденото от съдията продължение, влезлият като резерва Роберто Фирмино навлезе в наказателното поле, завъртя френски бранител и с чудесен диагонален удар донесе драматичната победа на Ливърпул.

В другия мач от групата, сръбският Цървена Звезда удържа нулево равенство срещу италианския Наполи в Белград.