Барселона започна пътя си към мечтания трофей в Шампионска лига с победа над холандския първенец ПСВ (Айндховен) с 4:0.

Именно титлата в този турнир бе голямата цел, която Лео Меси обяви в началото на сезона, а аржентинецът бе главният герой тази вечер.

Той вкара три от попаденията, с което стана едва втория играч в историята, който вкарва в 14 последователни сезона в Шампионска лига.

Наистина впечатляващо постижение, а първият играч с подобен рекорд е легендата на Реал (Мадрид) - Раул.

Между головете на Меси, точен бе Усман Дембеле, за да помогне за убедителния успех на Барса.

Противно на очакваното, първите добри ситуации в мача бяха в полза на ПСВ.

Макар да владееха топката доста по-малко, холандците имаха две добри положения до 15-та минута, но не успяха да се възползват. По-чистото от тях се откри пред Перейро, но мощният му шут мина над вратата.

Барселона отговори в 17-та минута, когато Лео Меси пусна чудесен пас към Луис Суарес, но уругваецът не стреля по най-добрия начин.

Каталунците постепенно засилваха натиска си и затягаха обръча около холандската врата.

Така дойде 31-та минута, когато домакините получиха шанс да изпълнят пряк свободен удар.

Зад топката застана Лео Меси, който с поредното си брилянтно изпълнение не остави никакъв шанс Йерон Зют.

Резултатът се запази до края на първата част, а в началото на втората събитията на терена отново се развиваха пред вратата на ПСВ.

В 53-та минута Филипе Коутиньо получи добър шанс да удвои преднината на Барса, но изстрелът му от добра позиция мина високо над вратата.

Малко по-късно бразилецът отправи страхотен удар, но този път Зют се намеси отлично и предотврати инкасирането на нов гол.

Противно на логиката, на "Камп Ноу" последваха десетина минути, в които ПСВ бе по-активният тим, но единственото, с което застраши вратата на Барса бяха няколко далечни удар.

В 68-та пък Луис Суарес бе много близо до гол, след като опита да прехвърли Зют, но топката срещна гредата.

В 75-та минута каталунците сложиха край на интригата в мача с втори гол, който не бе по-малко красив от първия.

Усман Дембеле се освободи отлично от бранител в бяло, напредна и със страхотен шут от границата на наказателното поле успя да удвои.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Две минути по-късно резултатът вече бе класически, а автор на попадението бе Лионел Меси.

Аржентинецът получи чудесен пас от Ракитич и технично насочи топката в ъгъла на Зют.

Десет минути преди края Барселона остана с 10 човека на терена, след червения картон на централния бранител Юмтити.

Въпреки това, каталунците успяха да стигнат до четвърти гол, а негов автор отново бе Меси.

Той бе изведен от Суарес и оформи своя хеттрик.

В другият мач от групата, италианският Интер успя да постигне драматичен успех над Тотнъм с 2:1.

Англичаните поведа с гол на Кристиан Ериксен в 53-та минута, но Интер постигна впечатляващ обрат в последните минути.

В 85-та Икарди изравни, а в даденото от съдията продължение Матия Весино донесе победата на "нероадзурите", които се завърнаха в турнира за първи път от сезон 2011-2012.