С късна драма Барселона успя да изкопчи втори пореден успех от началото на ерата Шави в Ла Лига.

Каталунците спечелиха с 3:1 гостуването си на Виляреал, стигайки до успеха в заключителните минути на срещата.

Така макар и трудно, Шави вкара Барселона в правилния коловоз, след като преди седмица отборът му изкова труден успех над градския съперник Еспаньол, а днес повали носителя на трофея в Лига Европа.

Почеркът на новия треньор се забеляза днес, защото за разлика от другите мъчителни мачове през сезона, в които Барса изпитваше доста трудности в атака, днес положения имаше в изобилия.

Каталунците не спряха да атакуват, но направиха куп пропуски, които в крайна сметка можеше да им костват точки. Разбира се, куп положения имаха и домакините от Виляреал, които за пореден път през сезона изиграха силен мач, но в крайна сметка си останаха с празни ръце.

След нелогично нулева първа част, заради многото пропуски на двата тима, Барса откри с началото на второто плувреме.

Тогава Жорди Алба отправи диагонален шут, а Франки Де Йонг довкара избитата от вратаря топка, но страничният рефер бе категоричен, че има засада. След доста дълго преразглеждане с ВАР, попадението в крайна сметка бе зачетено и Барса поведе.

Голът събуди домакините, като следващите около 25 минути изцяло им принадлежаха и логично се стигна до изравняване с гол на Самуел Чуквуезе с 76-ата минута.

И когато изглеждаше, че мачът ще отиде към заслужено реми, дойдоха последните решителни минути.

В 88-ата аМемфис Депай влезе в ролята си на новата звезда на тима, преодоля вратаря и промуши топката между краката на намиращия се на голлинията бранител за 2:1.

Така Барса посегна към победата, която бе подпечата дълбоко в добавеното време с гол на Фелипе Кутиньо от дузпа.

По този начин Барселона се изкачи до седмото място с 23 точки, три по-малко от четвъртия Атлетико и седем по-малко от лидера Реал. И двата тима обаче са с два мача по-малко от каталунците.