Сърбия постигна втора поредна и изключително важна победа по пътя си към класирането на Евро 2024.

В мач от нашата група, западните ни съседи взеха дербито срещу Черна гора с 2:0 след два късни гола.

Драма в Подгорица, след която сърбите вече имат две победи с по 2:0, а това бе перфектен старт на тези квалификации.

От своя страна Черна гора се надяваше да измъкне поне точка над сърбите, особено след победата в Разград, която взеха преди дни. Домакините се надяваха да го сторят чрез игра дълбоко в отбрана и планът работеше до 78-ата минута, когато всичко се пропука.

Нападателят на Ювентус - Душан Влахович, изненадващо остана на пейката, н осе появи в игра през втората част, като свърши работата си по перфектен начин с два гола за победата.

В 78-ата минута той получи страхотен извеждащ пас от Младенович и вкара във вратата на бившия страж на Левски - Милан Мичтович за 1:0.

Това бе първият точен удар за сърбите, а с втория те решиха всичко в самия край отново чрез Влахович.

В добавеното от съдията продължение нападателят на Ювентус се възползва от грешка в черногорската отбрана и оформи крайното 2;0.

Така Сърбия води групата ни с 6 точки и голова разлика от 4;0, а Унгария е на второто място с три точки, но и само един мач на сметката си.

Черна гора е на трето място с победа и загуба, а България и Литва нямат точков актив.